MŠ Hustopeče nad Bečvou
MATEŘSKÁ ŠKOLA Hustopeče nad Bečvou

O škole

Mateřská škola je umístěna v jednopatrové budově, která byla postavena v roce 1979 jako trojtřídní mateřská škola obyvateli obce Hustopeče nad Bečvou. Postupem času, kdy docházelo k úbytku dětí, byla jedna třída zrušena a v roce 1997 zůstaly v provozu 2 třídy.  Do přízemí byla umístěna místní knihovna, která měla samostatný vchod. Do září 2005 byla součástí mateřské školy také školní jídelna, která byla zrušena zastupitelstvem obce Hustopeče nad Bečvou na svém zasedání dne 26.4.2005. Od1.září 2005 je mateřská škola bez školní jídelny a stravu zajišťuje školní jídelna při ZŠ Hustopeče nad Bečvou. Ta připravuje denně jedno hlavní jídlo a dvě svačinky ( dopoledne a odpoledne). Při mateřské škole působí pouze výdejna stravy, která má na starosti porcování stravy dětem na talíře , přípravu přesnídávek ( mazání pečiva, chystání na košíky…) a pitný režim.V září 2007 je dána do provozu zpět třetí třída a místní knihovna je umístěna do bývalé školní jídelny se samostatným vchodem.

Součástí mateřské školy je i školní zahrada, která se rozprostírá kolem celé budovy. Před budovou je travnatá plocha, za budovou se rozprostírá větší část zahrady. Ta je z části vydlážděna a zčásti je travnatá. Jsou na ní tři samostatná pískoviště, která se zadělávají krycími plachtami proti znečištění. Na zahradě je umístěna mobilní buňka, ve které jsou pomůcky pro letní i zimní sezónu ( hračky, slunečníky, míče, lavičky, lyže, boby…) Dále jsou na zahradě stolky, lavičky, průlezky, dřevěné domky, tabule a prohazovačky . Hrací sestavy jsou vyrobeny ze dřeva, plastu a kovu a jsou postupně obměňovány a doplňovány. Zahrada je využívána především dopoledne. Zahradu je možné využívat během celého roku. Je na ní kopec, který skýtá řadu možností i v zimě ( sáňkování, bobování…).

Jednotlivé třídy jsou prostorné a světlé, okna jsou vybavena žaluziemi. Osvětlení bylo rekonstruováno na jaře v roce 2006. Třída v přízemí prošla rekonstrukcí v srpnu 2007, kdy bylo opraveno sociální zařízení pro děti. V roce 2011 prošla budova celkovou rekonstrukcí. Zřizovateli se podařilo získat dotace. Rovná střecha byla vyměněna za střechu sedlovou, byla vyměněna okna i venkovní vchody v celé budově. Dále byla zateplena větší část podlah v přízemí ( třída, herna, ředitelna…), téměř v celé budově došlo k výměně linolea, částečně i koberců. Byly vyměněny radiátory a celé topení bylo napojeno na automatický systém. Mateřská škola byla zateplena a získala novou fasádu. Rekonstrukcí prošlo i poslední sociální zařízení pro děti ve druhé třídě. Všechny prostory byly samozřejmě vymalovány. V zahradě byla položena nová zámková dlažba. Vybavení místností je účelné, byly vyměněny všechny dětské stolky a židličky, které jsou ve třech velikostech tak, aby odpovídaly výšce dětí. Místnosti, které děti využívají, dávají svojí velikostí i prostorem široké možnosti           všestranným hrám i činnostem dětí a  slouží k rozvoji jejich osobnosti.Vybavení hračkami, pomůckami, materiály a doplňky odpovídá počtu dětí i jejich věku - je průběžně  podle možností doplňováno a obnovováno. Hračky a doplňky jsou umístěny tak, aby byly dětem dostupné, aby si je mohly samostatně brát dle vlastní potřeby a aby se zároveň vyznaly v jejich uložení.

Kapacita: 75 dětí

Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní i hygienické normy dle platných předpisů týkajících se velikosti prostorů, čistoty, teploty vzduchu a osvětlení.

O škole

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

dnes, sobota 27. 4. 2024
pondělí 29. 4. oblačno 22/11 °C
úterý 30. 4. jasno 23/11 °C

Svátek a výročí